Menü

RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ ANABİLİM DALI

Restoraftif Diş Tedavisi Anabilim Dalı, diş sert dokularını ilgilendiren, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların ya da mevcut estetik şikayetlerin teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştiren uzmanlık dalıdır.

Tedavi sürecinde hastanın şikayetinin giderilmesi yanında, ayrıca hastaya kaybedilmiş fonksiyon ve estetiğin yeniden kazandırılması da bu uzmanlık dalının ana hedeflerindendir.

Diş hastalıkları ve tedavisi kapsamında, operatif veya restoratif diş hekimliği, çürük bilimi, koruyucu diş hekimliği ve estetik ya da kozmetik diş hekimliği alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

Klinikte; erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif tedavi yaklaşımları, kompozit ve amalgam restorasyonlar, inley ve onley restorasyonlar, dentin pinli restorasyonlar, döküm ve fiber post/kor uygulamaları, vital ve devital diş beyazlatma, kompozit ve seramik ön bölge laminate veneer uygulamaları ve tek üye seramik kron restorasyonlar yapılmaktadır.

Restoraftif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda bilimsel gelişmeler doğrultusunda yeni materyaller, yeni cihazlar ve yeni tedavi yöntemleri kullanılarak, her zaman güncel ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak hedeflenmektedir.

AKADEMİK KADRO


 

 

Yrd.Doç.Dr. Başak YAZKAN

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı

 

 

 

Yrd.Doç.Dr. Fatma YILMAZ

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı

 

  

 

Yrd.Doç.Dr. Ramazan KARA

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı