Menü

  GENEL BİLGİLER

   

  Çardak Organize Sanayi Meslek  Yüksekokulumuz Elektronik ve Otomasyon Bölümü, Kontrol ve Otomasyon Programı 2019-2020 yılında eğitim ve öğretim hizmetine başlayacaktır. Meslek Yüksekokulumuz Kontrol ve Otomasyon Programında 3+1 eğitim modeli uygulanacaktır. Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Laboratuvarı, Elektrik Makineleri ve Kumanda Laboratuvarı, PLC ve Kontrol Laboratuvarı, Elektronik ve Ölçme Laboratuvarı, 1 kütüphane, spor salonu, 50 yataklı yurt ile hizmet vermektedir.

  Amacımız

  Öğrencilerinin hem bilimsel hem de sosyal becerilerini geliştiren, topluma ve ülkesine karşı sorumluluk  sahibi  olan elemanlar yetiştiren, ulusal  ve uluslararası  alanda kabul gören bir eğitim kurumu olarak, çağın gerektirdiği niteliklere sahip eğitim-öğretim hizmeti vermektir.

  Misyonumuz

  Öğrenci odaklı eğitim anlayışıyla ara eleman değil, piyasa beklentilerine uygun,“aranan” nitelikte elemanlar yetiştirmek üzere Mesleki ve Teknik Yükseköğretim hizmeti vermektir.

  Vizyonumuz

  Öğrencisi olmaktan gurur duyulan, yurt içinde ve yurt dışında  istihdam önceliği olan  bireyler yetiştiren, Meslek Yüksekokulları arasında farklılık yaratan, sürekli kendini yenileyen, lider bir eğitim kurumu olmaktır.